توسعه آسانسور

آسانسور رستوران ها

طراحی ، فروش ، نصب و راه اندازی ، تعمیر و بازسازی انواع آسانسور و بالابر

(جهت دریافت مشاوره فنی و اطلاع از قیمت دستگاه ها با شماره 02188874850 یا 02188874841 واحد فروش تماس حاصل فرمایید.)


آسانسور رستوران


در ساختمان هایی که دارای رستوران ها، کافه تریا و یا هر بخشی که در آن افراد پذیرایی می گردند هستند، نیاز به آسانسور یا آسانسورهای جداگانه است که از دیگر آسانسورها جدا باشند.


در صورتی که آسانسورهای رستوران با بقیه بخش ها مشترک باشند، مشکلاتی از نظر ترافیک، پخش بوی غذا و مواد غذایی ایجاد خواهد شد. البته می توان این مشکلات را با یک مدیریت سنجیده و منظم تا حدی کنترل کرد. از جمله می توان روکش مناسبی جهت جلوگیری از انتشار بو در کابین در نظر گرفت.در یک رستوران به ظرفیت 300 مشتری باید آسانسورهای باری مخصوص حمل غذا در ساختمان پیش بینی شود تا غذا را از آشپزخانه به قسمت توزیع غذا منتقل نماید و هم چنین جهت حمل و جابجایی مشتریان نیز آسانسورهای مستقلی در نظر گرفته شوند.


در صورتی که رستوران عمومی در بالاترین طبقه ساختمانی بنا شده باشد برای حمل غذا همانند مشتریان آسانسورهایی در خارج ساختمان جهت سرویس دهی مناسب باید پیش بینی شود و لذا این آسانسورها از نوع سریع السیر بوده که از طبقه همکف به طبقه ای که در آن رستوران پیش بینی شده است مسافرین را جابجا می کند و برای جذابیت بیشتر این آسانسورها پانورامیک طراحی می شوند. در ساختمان هایی که بخشی از طبقات به عنوان کافه تریا و یا رستوران در نظر گرفته می شود باید محل آن در طبقات زیرزمین یا حداکثر تا طبقه دوم بیشتر نباید. در ساختمان های بزرگ آسانسورها به طبقاتی که در آن کافه تریا و یا رستوران وجود دارد نباید سرویس دهی کنند و جهت دسترسی به رستوران باید آسانسورهای جداگانه و خاص پیش بینی شود. لازم به ذکر است در ساختمان هایی که تعداد مراجعه کنندگان به رستوران زیاد است و آسانسور جوابگو نیست از پله برقی استفاده می شود. جهت حمل غذا به این رستوران ها در طبقات در صورتی که آشپزخانه در طبقه زیرزمین یا طبقات پایین تر باشد از آسانسورهای مخصوص حمل غذا که توسط نزولی خاص جابجا می شوند مورد استفاده قرار می گیرند.


جهت محاسبه تعداد و مشخصات فنی آسانسورها یا پله برقی ساختمان طراح باید حجم جابجایی و چرخش مشتریان در ساختمان را مورد مطالعه دقیق قرار داده که تعداد این جابجایی تابع تعداد صندلی ها، میزها و فضایی که در رستوران اشغال می کنند، می باشد.

تعیین سطح مفید رستوران ها که صندلی ها و میزها به خود اختصاص می دهند شامل کلیه فضا در رستوران به جز آشپزخانه، انبارها، راه پله ها و فضای تاسیسات که عمدتاً 50 درصد کل سطح رستوران را شامل خواهد شد.


در بعضی ساختمان ها هرچند مسافرین در لابی زیاد نیستند و امکان دسترسی به کابین به حدی است که کابین با ظرفیت ناقص خود حرکت می کند و این باعث افزایش زمان انتظار و مشکلات ترافیکی در ساختمان می شود. لذا برای این منظور باید سطح لابی به حد کافی طراحی و در ساخت ساختمان پیش بینی شود. چیدمان آسانسورها در طراحی و محاسبه ابعاد لابی موثر است و این چیدمان خود باعث طراحی سطح موتورخانه و تاثیر زیادی در طراحی سازه ساختمان خواهد گذاشت.


پیش بینی مشکلات طرح لابی و پیشنهاد نحوه طرح آن بسیار مشکل است و برای این منظور در محاسبات زمان رفت و برگشت آسانسور ضریبی حدوداً حداقل 10 درصد به عنوان ناکارایی لابی در زمان سوار و پیاده شدن منظور می شود.


یکی از عواملی که تاثیر در زمان رفت و برگشت آسانسور و در نتیجه ترافیک ساختمان می گذارد، تاثیر عرض درب و شکل کابین است. البته این عامل ربطی به مشخصات طرح ساختمان به طور مستقیم ندارد لیکن در آسانسورهایی از جمله آسانسورهای پانورامیک شکل هسته مرکزی تاثیر در شکل کابین آن می گذارد که عمده ترین تاثیر آن در زمان انتقال مسافر به داخل کابین خواهد بود و باعث کاهش راندمان جابجایی آن می گردد.


           بالابر باربر

          آسانسور هیدرولیک

         بالابر صنعتی