توسعه آسانسور

آسانسور هیدرولیک

آسانسور هیدرولیک چیست ؟


به آسانسورهایی که با سیستم هیدرولیک (جک و پاوریونیت) کار می کنند آسانسور هیدرولیک گفته می شود. آسانسورهای هیدرولیکی انواع گوناگونی دارند و می توانند به یک یا دو جک بصورت مستقیم یا غیرمستقیم (جک در کنار) مجهز باشند.


آسانسور هیدرولیک بیمارستانی تخت برآسانسور هيدروليك مسافری (نفربر) ، خانگی

آسانسور هيدروليك خودروبر ، ماشین بر ، پارکینگی، آسانسور لیفتراک بر

آسانسور هيدروليكى صنعتی باربر ، بار و نفر .

آسانسور هيدروليك بيمارستانى تخت بر ، برانکاردبرآسانسور خودروبر هیدرولیک
در مکان های کم مسافر و ترافیک پایین و بارهای بسیار بزرگ آسانسور های هیدرولیک بهترین گزینه می باشد. آسانسور های هیدرولیک در اکثر موارد تنها نوع مناسب برای نصب در بسیاری از ساختمان های قدیمی فاقد آسانسور می باشند. حداکثر سرعت در آسانسور های هیدرولیک 0.63 متر بر ثانیه است.  لازم به ذکر است سرعت کابین خالی به سمت بالا نباید از 0.8 از سرعت نامی بالاتر شود و حرکت به سمت پایین با کابین پر به مقدار بار نامی نباید  بیش از 0.8 از سرعت نامی فراتر رود.  روغن و تغییرات بار در کابین در صورت ایجاد تغییرات در سطح مجددا سطح کابین را با تراز طبقه هم سطح می کند. البته ممکن است در شرایطی خاص که چرخ های دستی کوچک در آسانسوری با ظرفیت زیاد استفاده شود این سیستم ها از دقت کافی برخوردار نباشند.آسانسور باربر هیدرولیک--------------

انواع آسانسور هیدرولیک :

آسانسور های هیدرولیک را می توان بر اساس شاخص های مختلفی دسته بندی کرد. در چارچوب بحث پیش رو انواع آسانسور هیدرولیک بر اساس نوع و روش کارگذاری جک هیدرولیک مورد بحث قرار می گیرد . آسانسورهای هیدرولیکی با استفاده از جک هیدرولیک و پاوریونیت و بواسطه جریان روغن حرکت می کنند . بنابراین همانطور که عنوان شد ، انواع آسانسور هیدرولیک بر اساس تفاوت هایی که میان انواع جک و پاوریونیت وجود دارد دسته بندی می شوند.جک آسانسور هیدرولیک
در این دسته بندی که بیشتر جنبه کاربردی دارد ، انواع آسانسور هیدرولیک بر اساس تعداد ، نوع ، موقعیت و روش نصب جک تعریف می شوند . بر این اساس انواع آسانسورهای هیدرولیک در زیر نام برده شده اند:

• آسانسور هیدرولیک جک در زیر مستقیم

• آسانسور هیدرولیک یک جک در کنار مستقیم

• آسانسور هیدرولیک دو جک در کنار مستقیم

• آسانسور هیدورلک یک جک در کنار غیرمستقیم

• آسانسور هیدرولیک دو جک در کنار غیرمستقیم

• آسانسور هیدرولیک جک در زیر مستقیم تلسکوپی

• آسانسور هیدرولیک یک جک در کنار مستقیم تلسکوپی

• آسانسور هیدرولیک دو جک در کنار مستقیم تلسکوپی

• آسانسور هیدرولیک کششیآسانسور هیدرولیک نفربر
__________
ويژگى هاى آسانسور و بالابرهای هيدروليكى:

- ضريب ايمنى بالا

- حرکت نرم و روان بدون ارتعاش و بدون لرزش

- کارکرد آرام و یکنواخت

- بدون نیاز به موتورخانه در بالا

- بدون نیاز به کنده کاری زیاد

- صرفه جويی در مصرف برق

- صرفه جوئی در فضای ساختمان

- نصب سریع و آسانبالابر خانگی هیدرولیک
----------------

کلیاتی درباره آسانسورهای هیدرولیک:

پیش از بررسی انواع آسانسور هیدرولیکی ، لازم است شرح خلاصه ای درباره این نوع آسانسور داده شود . آسانسورهای با عملکرد هیدرولیکی ، انواعی از آسانسور هستند که با جک و پاوریونیت هیدرولیک عمل می کنند . بررسی چگونگی حرکت از نظر محاسباتی و تئوریک ، با دو پارامتر مهم “فشار” و “جریان” توضیح داده می شود .پاوریونیت آسانسور هیدرولیک
---------------

مزایای آسانسور هیدرولیک :

1- نیاز به اتاق موتورخانه در بالای چاهک آسانسور های هيدروليکی نبوده و موتورخانه را با حداقل اشغال فضای موجود در اطراف چاه می توان در نظر گرفت .


2- نیازی به آهنکشی چندانی جهت آسانسور های هيدروليکی غیر مستقیم (INDIRECT) نبوده و در حالی که در سیستم آسانسورهای کششی احتیاج به چهارچوب فلزی برای نصب ریل می باشد. از این جهت هم هزینه مواد مصرفی (ناودانی و نبشی و ...) و هم اجرت نصب کاهش می یابد .


3- ايمنی آسانسورهای هيدروليکی غیر مستقیم به دليل استفاده از پاراشوت و شير ترکيدگی و شير ايمنی دو برابر آسانسورهای کششی است .


4- هزينه تعمير و نگهداري آسانسورهای هيدروليک به مراتب کمتر از آسانسورهای کششی است .آسانسور خانگی هیدرولیک
5- بهره برداري موثرتر از فضاي ساختمان :

الف - سطح چاه مورد استفاده آسانسورهاي هيدروليكي نسبت به آسانسورهاي كششي ، در حدود 12% كمتر ميباشد . و قسمت بالاي چاه (بخش زير سقف) آسانسورهای هيدروليکی بمراتب تميز تر باقی مي ماند . آسانسورهاي هيدروليكي نياز به اتاق ماشين در بالا نداشته ولي به يك مقدار فضا OVER HEAD در بالاي پشت بام نياز دارد كه آن هم به علت رعايت مقررات ايمنی مربوطه مي باشد .

ب _ از آنجائيكه آسانسورهاي هيدروليكي از نوع مستقيم نيرو و بار عمودي به ساختمان تحميل نمي كند ابعاد ستون هاي ساخته شده در اطراف چاه به طرز چشمگيري كاهش مي يابد .

پ _ از آنجائيكه اتصالات مكانيكي بين پاور يونيت و جک آسانسورهاي هيدروليكي را لوله ها و لوله هاي محافظ ( داكت ها ) تشكيل مي دهند ، ميتوان از اين خصوصيت قابليت انعطاف استفاده نموده و بخش پاور يونيت را در محل مناسبی در شعاع حداکثر 12 متری سيلندر هيدروليک نصب نمود .آسانسور  ضد انفجار
6 - به منظور بالا بردن بارهاي سنگين ، موثر ترين وسيله مي باشد.

جهت استفاده از آسانسوری با تراول هاي كوتاه و ظرفيتی بيش از چهار تن، اهميت آسانسورهاي هيدروليكي آشكار تر مي گردد؛ چرا كه به طور اصولی سيستم های هيدروليكی، دارای توان و نيروي بالا برنده قوي و راندمان مكانيكي خوب ، همراه با هزينه كمتر مي باشند.

هنگامي كه نيازي به سرعت هاي بالاتري نمي باشد ، آسانسورهاي هيدروليكي مي توانند با ظرفيت هاي بسیار بالال عمل كنند كه اين وزن ها مربوط به واگن هاي پر بار و سنگين و يا كاميون هاي بزرگ بوده و يا نياز عملياتي و كاربردي خاص صنعتي و يا جابجائي اجسام ثقيل را ممكن مي سازد.


7- پائين آمدن سريع همراه با هزينه كمتر

نيروي پائين آمدن آسانسورهاي هيدروليك توسط نيروی جاذبه زمين تامين مي گردد لذا كاربردهاي فراواني براي سريع پائين آمدن آسانسور وجود داشته كه بدون استفاده از نيروی برق انجام مي گيرد. (خروج اضطراری)
آسانسور هیدرولیک لیفتراک بر
چند نمونه شرکت هایی که جهت اجرای پروژه های آسانسورهای خود به مجموعه ما اعتماد نمودند:


1- آسانسور هیدرولیک لیفتراک بر انبار شرکت ایران خودرو2- آسانسور هیدرولیک باربر سنگین شرکت مپنا تهران3- آسانسور هیدرولیک باربر استاکربر شرکت مپنا زنجان4- آسانسور هیدرولیک مسافربر شرکت مپنا توسعه یک5- آسانسور هیدرولیک باربر شرکت مپنا توگا

6- آسانسور هیدرولیک باربر شرکت مپنا قشم
_________

مشاوره ، طراحی و اجرای انواع آسانسورهای کششی ( سیم بکسلی ) ، هیدرولیکی و روملس (بدون موتورخانه ) .

---------------

لطفأ جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره فنی با تلفن های 02188874850 و 02186087162 واحد فروش تماس حاصل فرمائید و یا درخواست خود را به شماره 09378107645 واحد فروش شرکت توسعه آسانسور واتساپ فرمائید.همچنین مطالعه بفرمایید:


مقاله تعمیر و نگهداری آسانسور


آسانسور خودروبر


آسانسور مسافربر